HP toner keresése a nyomtató típusa alapján

Eredeti és utángyártott HP tonerek a nyomtató kiválasztása alapján. A nyomtatók sorozatokra vannak bontva, a nyomtató nevében való kereséssel könnyen megtalálhatja az Ön készülékét, majd a linkre kattintva az összes hozzá tartozó toner és további kellékeket, például dobot, fixálót egyebeket.

Válasszon egy nyomtatót, amihez kelléket keres!


HP Color Laser sorozat

HP Color LaserJet sorozat

HP Color LaserJet Enterprise sorozat

HP Color LaserJet Pro sorozat

HP HP LaserJet Tank sorozat

HP Laser sorozat

HP LaserJet sorozat

HP LaserJet Enterprise sorozat

HP LaserJet Pro sorozat

HP Neverstop Laser sorozat

HP Topshot LaserJet Pro sorozat



HP lézernyomtatók azonosítása

A HP lézernyomtatók elnevezésénél általában a név utolsó része a fontos. Például a HP LaserJet Pro MFP M125a nyomtató esetén az M125a. A HP LaserJet Pro egy sorozatot jelöl, mely alá sok nyomtató tartozik az MFP azt jelenti, hogy multifunkciós és az M125a szolgál a pontos azonosításra. A típus mögötti jelzések sokszor csak a funkciókra utalnak, nem változtatnak azon, hogy milyen toner kompatibilis az adott nyomtatóval. Az F a faxot jelenti, a D duplexet, tehát az automatikus kétoldalas nyomtatást, az N, hogy hálózati, a W, hogy wifis stb. Tehát például a HP M127fn és M127fw csak annyiban különbözik egymástól, hogy az egyik hálózati a másik pedig vezeték nélkül is csatolható. Ez a hozzá szükséges tonereket nem érinti.

A HP tonerek különböző kiszerelései

A normál és nagy kapacitású tonerek esetén már előfordul, hogy nem mindegyik nyomtatóhoz jó a nagyobb töltetű tonerkazetta. Ennél a példánál maradva az M127-es és M125-ös lézernyomtatókhoz csak a normál kapacitású HP toner jó, míg a HP M201 és M225-ös készülékekhez mind a normál, mind a nagyobb tonerkazetta megfelelő. A HP a kazettákon A-val jelöli a normál kapacitás, X-el a nagy kapacitást, a D dupla csomagot jelent, tehát két azonos termék van egy csomagban, az AM végződés pedig multipackokra utal. Mivel a nyomtatók a fentiek szerint sorozatokban vannak, a számítógépre telepített driver is sorozatokban készül, tehát egy driver nem egy féle nyomtatóhoz jó, hanem akár több sorozathoz. Emiatt a nyomtató azonosítását nem célszerű a számítógépen kiírt nyomtató név, vagy driver alapján elvégezni, mert nem feltétlenül lesz pontos.

A nyomtató driver nem mindig ad pontos információt

A legjobb, ha a nyomtatóra írt név alapján történik a választás, ha nem látszik, akkor pedig a nyomtató hátulján van egy azonosító szám a Porduct Number, vagyis P/N mellett, melynek segítségével már könnyen meglesz a pontos típus. Amennyiben nem biztos benne, hogy az adott termék jó az Ön nyomatójához, vagy nem találja a listában, készséggel segítünk a helyes termék megtalálásában.

HP LaserJet Pro nyomtatási technológiák

A nyomtatási kép lézernyomtatók esetében apró pontokból áll össze. Ezeknek az apró pontoknak a sűrűségével volt szokás leírni a várható nyomat minőségét, a kép élességét. Ennek a mértékegysége a DPI, dot per inch, tehát egy inc-en (25,4mm) hány ilyen pont helyezkedik el. Értelemszerűen minél több, annál élesebb, részletgazdagabb képet kapunk, valamint az árnyalatok is annál finomabbak lesznek. A fekete és 50%-os szürke közötti különbség tehát mindössze annyi, hogy az utóbbi esetében fele annyi fekete pont lesz azonos területen.

HP Resolution Enhancement technology

A minél kisebb pontméretnek egyrészt a lézernyomtatás technológiája miatt, másrészt a felbontással jelentősen növekvő (különösen színes nyomtatás esetén) adatmennyiségnek köszönhetően gyorsan elérhetőek a fizikai korlátjai. A HP által kifejlesztett HP Resolution Enhancement technology névre keresztelt újításoknak köszönhetően a felbontás növelése nélkül érnek el rendkívüli minőségű nyomtatási képet az LaserJet Pro nyomtatók a hozzá tartozó eredeti kellékek használata esetén.

Dinamikus pont méret és elhelyezés

A HP lézer szkenner egységei - melyek a nyomtatókban a képalkotásra szolgálnak, tulajdonképpen ezek készítik el a fényérzékeny hengeren (dop, opc) a nyomatot – képesek arra, hogy változtatható méretű pontokat vigyenek a hengerre, ráadásul pixelen belül célzott elhelyezéssel. Ennek segítségével, mivel az adott pontnak nem kell a pixel közepén lennie, valamint a szélén akár egészen apró méretű is lehet, rendkívül éles kontúrok és élek tapasztalhatók a nyomtatás során.

Single vagy multi-level nyomtatás

A Single level, vagy bináris lézernyomtatás esetén a nyomtató nem képes az egy ponthoz tartozó toner mennyiségének változtatására. Egy adott pixelen vagy van festék, vagy nincs (ettől bináris). Egy szürkeárnyalatot tehát csak úgy tud készíteni, ha a pixeleket csoportosítja. Tehát ha a fehér és fekete között szeretnénk 5 árnyalatot, akkor az 4 pixelen fog történi, ha mind a 4 pixelen van festék akkor fekete, ha egyiken sincs, akkor fehér, 3 fekete pixel lesz a sötétszürke, 2 a világos és 1 esetén pedig halvány szürke. Ennek nagy hátránya, hogy ezzel az eljárással tulajdonképpen csökkentjük a felbontást. A multi leve nyomtatás során, mely a HP LaserJet Pro nyomtatókra jellemző, az 5 árnyalatot egyetlen pixelen belül készíti el a nyomtató azáltal, hogy a felhasznált toner mennyiségén változtat.

HP multiple resolution

A HP LaserJet Pro monokróm (fekete-fehér nyomtatás) lézernyomtatónál lehetőség van a különbőző felbontási módok között választani. A HP FastRes1200 az alapértelemezett, mely egy 600x600dpi felbontás melletti, dinamikus pont méretet és célozható elhelyezést jelent. A HP ProRes egy 1200x1200 dpi felbontású bináris nyomtatást jelent, mely kifejezetten a szöveg illetve vázlat és tervnyomtatásokra ajánlott

HP Color LaserJet Pro technológia

HP ImageREt

A színes lézernyomtatók esetén a fentiek azzal egészülnek ki, hogy bináris nyomtatás esetén az említett 4 pixelen már nem csak az árnyalatoknak, hanem a színeknek is osztozniuk kell. A fekete nyomtatókkal szemben itt még nagyobb jelentősége van annak, hogy a pont mérete változtatható, a pont a pixelen belül célozható és hogy a toner mennyiség változtatható. A színesek esetén ugyanis az eredeti HP toner esetében számtalan variáció érhető el, mivel a 4 szín, a fekete, ciánkék, sárga és magenta külön-külön változó mennyiségben kerülhetnek a lapra. A HP Color LaserJet Pro nyomtatókra 6 bites multi-level printing jellemző. Ez azt jelenti, hogy színenként 64 tónust érhetünk el egyetlen pixelen, ez tulajdonképpen 38 400 x 600dpi felbontásnak felelne meg bináris nyomtatás esetén. Ezeken a nyomtatók automatikus kalibrációval működnek. Míg egy normál lap nyomtatás során a toner a papírra kerül, majd a fixálás során ráég, a kalibráció végrehajtásakor a nyomtató a képet a transzfer szalag felületére teszi és ezt használja referenciának a kalibráció során.